Ostrołęka: pacjent krytykuje szpital, dyrektor odpowiada List pacjenta wywołał dyskusję nt. funkcjonowania lecznicy Fot. Fotolia (zdjęcie ilustracyjne)

Funkcjonowanie Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce im. dr Józefa Psarskiego stało się przedmiotem medialnej dyskusji, po tym jak jeden z pacjentów opisał je w liście wysłanym do prasy, ostrołęckich parlamentarzystów, ministra zdrowia, marszałka województwa mazowieckiego oraz władz miasta i powiatu.

Autor listu wskazywał, iż dyrekcja nie potrafi zatrzymać młodych lekarzy specjalistów, którzy odchodzą do innych szpitali. Krytykował także system pracy 12-godzinnej, który powoduje, że pacjent nie ma swojego lekarza prowadzącego. W jego ocenie za te problemy odpowiada niezmieniana od niemal dwudziestu lat dyrekcja placówki - informuje Tygodnik Ostrołęcki.

Przewodniczący Oddziału Terenowego OZZL w Ostrołęce Marcin Grzyb uważa z kolei, że rotacja jest podobna jak w innych szpitalach. Jednak zgadza się z zastrzeżeniami do systemu pracy. Dla finansów szpitala to dobre rozwiązanie, bo nie trzeba płacić dodatkowo za dyżury, dla pacjentów -  złe, bo nie ma ciągłości opieki. Dodaje jednocześnie, że to nie dyrekcja narzuciła taki system pracy. Był on uzgadniany wspólnie ze związkami podczas strajku w 1997 r.

Dyrektor szpitala Wojciech Miazga odpiera zarzuty autora listu: system pracy lekarza zabezpiecza funkcjonowanie szpitala w systemie 24-godzinnym, lepsze wykorzystanie kadry, a pracownikom daje możliwość odpoczynku. Lekarzom przysługują  też dodatki za pracę w nocy, niedziele, święta i dni wolne.Taki system powoduje optymalizację kosztów pracowniczych.

Wojciech Miazga przypomina także, iż szpital plasuje się wysoko w rankingach, a wysoka jakość świadczonej opieki jest potwierdzana przez pacjentów w prowadzonym od 15 lat badaniu ich satysfakcji.

Więcej: to.com.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH