Opolskie: szpitale odwołały się od wyników konkursu na ratownictwo

Trzy szpitale na Opolszczyźnie odwołały się od wyników konkursu na świadczenie usług ratowniczych. W ich rejonach konkurs wygrała prywatna firma - poinformowała w piątek (3 czerwca) rzeczniczka opolskiego oddziału NFZ Beata Cyganiuk.

Opolszczyzna, według nowego planu ratownictwa medycznego, została podzielona na 7 rejonów operacyjnych.

- Do oddziału wpłynęły trzy odwołania od wyników konkursu. Złożyły je ZOZ Olesno w rejonie kluczborsko-oleskim, ZOZ Brzeg w brzesko-namysłowskim i ZOZ Kędzierzyn w rejonie kędzierzyńskko-kozielskim - powiedziała Cyganiuk.

Podkreśliła, że NFZ nie może ujawnić argumentacji, jaką niezadowolone z wyników konkursu ZOZ-y posługują się w odwołaniach. Zaznaczyła, że w żadnym z przypadków kryterium decydującym o wyborze oferty nie była cena usługi.  - Wszystkie oferty za cenę uzyskały maksymalną liczbę punktów - powiedziała.

Według Cyganiuk konkurs na Opolszczyźnie został przeprowadzony według zasad opracowanych przez centralę NFZ, oferty punktowano według kryteriów jakości, ciągłości i ceny. - System oceny - identyczny we wszystkich województwach - został utworzony na podstawie rozporządzenia ministra zdrowia  - dodała rzeczniczka oddziału NFZ.

Z siedmiu rejonów operacyjnych Opolszczyzny w czterech do konkursu stanęły po dwa podmioty, w pozostałych był tylko jeden chętny na świadczenie usług ratowniczych. Firma Falck startowała w czterech rejonach, w trzech wygrała i właśnie tam szpitale odwołały się od wyników konkursu.

Opolski NFZ ma tydzień na rozpatrzenie odwołań. - Jeśli rozstrzygnięcia zostaną utrzymane, niezadowoleni mogą odwołać się do prezesa Funduszu, a potem ewentualnie wykorzystać drogę sądową - wyjaśniła Beata Cyganiuk.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH