Opolskie: ratownicy z brzeskiego ZOZ-u przechodzą do Falcka

Od 1 lipca świadczenia z zakresu medycyny ratunkowej w rejonie brzesko-namysłowskim będzie wykonywała firma Falck. Część ratowników SP ZOZ Brzeskie Centrum Medyczne, które straciło kontrakt NFZ, zasili prywatnego świadczeniodawcę.

Spośród 27 ratowników, pielęgniarzy i pielęgniarek, którzy dostali wypowiedzenia po utracie przez ZOZ w Brzegu kontraktu na ratownictwo medyczne, umowy z Falckiem podpisało 16 osób - informuje Nowa Trybuna Opolska.Dla pozostałych zwolnionych osób z personelu medycznego brzeskiego centrum o pracę będzie trudno. Zatrudnienie straciło też 10 kierowców, którzy w ostatnich latach nie postarali się o podniesienie wykształcenia i zdobycie uprawnień ratownika.


Przypomnijmy, że firma NZOZ Falck wygrała kontrakty na ratownictwo medyczne w trzech z siedmiu rejonów operacyjnych Opolszczyzny. Pociągnęło to za sobą protesty związków zawodowych i odwołania publicznych placówek od wyników konkursu.

Złożyły je ZOZ Olesno w rejonie kluczborsko-oleskim, SP ZOZ Brzeskie Centrum Medyczne w brzesko-namysłowskim i ZOZ Kędzierzyn w rejonie kędzierzyńsko-kozielskim.

Opolski Oddział Wojewódzki NFZ oddalił w całości odwołania wszystkich trzech publicznych ZOZ-ów i nadał tym decyzjom rygor natychmiastowej wykonalności. Beata Cyganiuk, rzecznik Opolskiego OW NFZ, informowała, że oferentom przysługuje dalsza droga odwołania, czyli zwrócenie się za pośrednictwem oddziału do prezesa NFZ.

Wszystkie trzy ZOZy zdecydowały się z tej możliwości skorzystać. 20 czerwca do opolskiego oddziału płatnika wpłynęło ostatnie z odwołań skierowanych do prezesa Funduszu. Centrala NFZ powinna się do nich ustosunkować w ciągu 30 dni.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH