Opolskie: czy to początek przygotowań do połączenia szpitali?

Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego odpowiedzialny za ochronę zdrowia, zamierza doprowadzić do większej współpracy, a być może także połączenia Szpitala Wojewódzkiego w Opolu z Opolskim Centrum Onkologii. Celem jest lepsza organizacja pracy, oszczędności i zwiększenie dostępności usług onkologicznych.

- Z naszych obserwacji i analiz wynika, że zapotrzebowanie na te świadczenia jest ogromne - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Roman Kolek.

W najbliższych dniach zaplanowane jest spotkanie z dyrektorami obu lecznic, wicemarszałek nie zdradza jednak szczegółów.

- Na razie nie wiadomo, czy efektem będzie połączenie szpitali, czy tylko większa współpraca placówek, choć wiele przemawia za tą pierwszą opcją - dodaje Roman Kolek. I nie wyklucza, że podobne plany mogą dotyczyć także innych lecznic w województwie.

Dr Wojciech Redelbach, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii, jest otwarty na spotkanie. 

- Szpitale powinny ze sobą współpracować, wykorzystywać wzajemnie swój potencjał. Zarządzamy publicznymi pieniędzmi, należy zatem zrobić wszystko co możliwe, aby były one wydawane racjonalnie - ocenia Renata Ruman-Dzido, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

Przypomina także, że obecnie obie placówki są odrębnymi szpitalami, ale wiele lat temu powstały jako jeden organizm, przy czym wielu jego funkcji nie sposób rozdzielić.

Propozycja spotkania dyrektorów i wypracowania zakresu współpracy miedzy lecznicami pojawiła się, gdy w warunkach przetargu na usługi cateringowe dla onkologii zaistniał warunek eliminujący Szpital Wojewódzki ze złożenia oferty. W efekcie lecznica wojewódzka musi kupować posiłki kilkudziesiąt kilometrów dalej.

- Współpraca i wspólne przetargi zapobiegną takim sytuacjom - zaznacza Roman Kolek. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH