Opole: mają już nowego dyrektora oddziału NFZ!

Prezes NFZ Jacek Paszkiewicz powołał na stanowisko dyrektora Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Filipa Nowaka. Nowy dyrektor w środę (21 lipca) rozpocznie pracę.

Filip Nowak zastąpi na tym stanowisku Kazimierza Łukawieckiego.

– Nowy dyrektor ma bogate doświadczenie jeżeli chodzi o ochronę zdrowia. Był m.in. zastepcą dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, pracował też w Dolnośląskim Wojewódzkim Oddziale NFZ. Z wykształcenia jest socjologiem, ukończył tez studia podyplomowe z zakresu zarządzania i finansów oraz zarządzania i marketingu – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Andrzej Troszyński z biura prasowego Centrali NFZ.

Przypomnijmy, że odwołanie Kazimierza Łukawieckiego z funkcji dyrektora Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ wywołało na Opolszczyźnie polityczne trzęsienie ziemi, które odczuwalne jest nawet w Warszawie.

Decyzję o odwołaniu dyrektor Łukawiecki otrzymał 8 czerwca. Prezes NFZ Jacek Paszkiewicz przedstawił Radzie Oddziału NFZ w Opolu listę zarzutów wobec dyrektora: przekroczenie wydatków na leki w 2009 roku, nieprawidłowości w planowaniu kontraktowania w 2009 roku (przedstawienie planu 31 grudnia 2009, a nie 30 grudnia), nieprawidłowe udzielanie zgód indywidualnych na leczenie, nieprzestrzeganie zaleceń prezesa Centrali co do stawek dla szpitalnych oddziałów ratunkowych i izb przyjęć, niestosowanie kar umownych wobec szpitali.

Rada Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ była przeciwna odwołaniu dyrektora Łukawieckiego, negatywnie zaopiniowała też kandydaturę Filipa Nowaka na stanowisko dyrektora oddziału.

Filip Nowak, który wygrał konkurs na stanowisko dyrektora NFZ w Opolu, nie stawił się 15 lipca na spotkaniu z Radą. Nie wyjaśnił również przyczyn nieobecności. Rada w podjętej uchwale nr 7/2010 stwierdziła, że wyczerpała wszelkie możliwości zaproszenia kandydata na spotkanie, a wobec nieusprawiedliwienia absencji, postanawia negatywnie zaopiniować jego kandydaturę.

Nie przekonały jej również materiały dostarczone przez prezesa NFZ o Filipie Nowaku. „Brak znajomości specyfiki ochrony zdrowia i doświadczenia w finansowaniu świadczeń zdrowotnych w tak dużej skali to dodatkowe argumenty uzasadniające podjęcie powyższej decyzji” – napisano w uchwale.

Należy zaznaczyć, że opinia Rady nie jest zobowiązująca dla prezesa NFZ. Prezes Jacek Paszkiewicz ma wolną rękę w obsadzaniu stanowisk dyrektorskich w oddziałach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH