Opieka zdrowotna z lubelskiej perspektywy

14 grudnia br. w Lublinie odbędzie się kolejna konferencja w tegorocznym cyklu debat organizowanych przez wydawcę i redakcję miesięcznika Rynku Zdrowia pt. "System opieki zdrowotnej. Ogólnopolskie problemy - regionalna perspektywa".

Przypomnijmy, że poprzednie konferencje w bieżącej – trzeciej już edycji cyklu – odbyły się w Poznaniu (16 listopada) i Wrocławiu (1 grudnia).

Jednym z kluczowych zagadnień pojawiających się w dyskusjach podczas tych spotkań, okazało się – zgodnie z przewidywaniami – finansowanie świadczeń medycznych. Menedżerowie próbowali także odpowiedzieć na pytanie, czy można zaplanować potrzeby finansowe szpitala w taki sposób, aby nie generować tzw. nadwykonań.

Nie inaczej będzie zapewne w Lublinie. Pierwsza z trzech zaplanowanych dyskusji panelowych poświęcona będzie m.in. takim zagadnieniom jak: główne problemy lecznictwa stacjonarnego i sytuacja finansowa szpitali w woj. lubelskim (w tym m.in. skala zobowiązań placówek); restrukturyzacja zakładów opieki zdrowotnej oraz planowane przekształcenia i konsolidacje SPZOZ-ów; rola samorządów w przekształceniach.

Dwa kolejne panele to:
• Finansowanie świadczeń i dostęp do terapii wybranych dziedzinach medycyny
• Zarządzanie i inwestycje w sektorze medycznym na Lubelszczyźnie.

Do udziału w konferencjach zapraszamy m.in. menedżerów opieki zdrowotnej, lekarzy, przedstawicieli samorządów i administracji państwowej, a także ekspertów rynku medycznego.

Szczegółowy program lubelskiej konferencji i rejestracja - kliknij.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH