Krzysztofa Bestwinę, dyrektora i prezesa zarządu Nowego Szpitala w Olkuszu, zastąpi Ilona Mróz. Taka decyzja zapadła w piątek (14 grudnia) na walnym zgromadzeniu wspólników Grupy Nowy Szpital.

Jak poinformował Marcin Szulwiński, prezes Grupy Nowy Szpital, zmiana wynika z nowej strategii rozwoju GNS.
 
Grupa poinformowała też, że nie rozstaje się z Krzysztofem Bestwiną. W najbliższym czasie zostaną podjęte decyzje dotyczące jego nowego miejsca pracy i wyzwań. Jak zapewnia GNS, Bestwina zostawia Nowy Szpital w Olkusz w dobrej kondycji. Aneks do kontraktu z Małopolskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ na 2013 r. jest o ponad 800 tys. wyższy niż w 2012 r. Funkcję dyrektora, Krzysztof Bestiwna objął w 2011 r. W tym czasie szpital zwiększył kontrakt z NFZ o 5 mln zł i rozszerzył swoją działalność. Utworzono dzienny ośrodek terapii uzależnień dla młodzieży, reaktywowano część poradni specjalistycznych, m.in. endokrynologiczną i chirurgiczną w Wolbromiu.

Wartość inwestycji w nowy sprzęt i remonty to ponad 2,6 mln zł. W grudniu rozpoczęto modernizację oddziału neurologicznego z pododdziałem udarowym. Łączny koszt remontu to ok. 2 mln zł.
 
Powołana na stanowisko dyrektora i prezesa zarządu Nowego Szpitala w Olkuszu, Ilona Mróz jest absolwentką ekonomii oraz podyplomowych studiów z zakresu zarządzania placówkami służby zdrowia. Od września 2008 r. do czerwca 2009 r. pracowała w Powiatowym Centrum Medycznym Sp. z o.o. w Wieruszowie na stanowisku z-cy dyrektora ds. administracyjno-finansowych. Od 2009 r. do 2011 r. była prezesem zarządu Krapkowickiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o.

Ostatnio była dyrektorem prywatnego powiatowego szpitala w Blachowni w powiecie częstochowskim. Przeprowadzała też restrukturyzację i doprowadziła do przekształcenia w spółkę Skarbu Państwa Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy-Zdroju. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH