Wydział Prawny i Nadzoru Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wydał opinię, że przekształcenie Szpitala Powiatowego w Olkuszu spółkę jest zgodne z prawem.

Jak mówi Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy wojewody, uchwała wejdzie w życie 14 października. Opinia prawników daje podstawy do dalszych prac przy przekształcaniu olkuskiego szpitala i sprawi, że od 1 stycznia 2010 roku zarządzanie placówką przejmie spółka Nowy Szpital Sp. z o.o., z którą Starostwo Powiatowe już negocjowało warunki dzierżawy obiektów szpitalnych na 25 lat .

Zgodnie z zapisami umowy, powiat olkuski będzie mógł objąć w nowej spółce 30 procent udziałów i otrzyma jedno miejsce w 3-osobowej radzie nadzorczej.

W podpisanej umowie, spółka Grupa Nowy Szpital zobowiązała się zapewnić dostępność do usług medycznych w powiecie olkuskim w nie mniejszym niż dotychczas stopniu (z wyłączeniem Gminnego Ośrodka Zdrowia w Bolesławiu), podnieść jakość i poszerzyć zakres realizowanych świadczeń zdrowotnych, wykonywać świadczenia w ramach kontraktu z NFZ.

Prowadząc NZOZ w Olkuszu szczecińska firma ma współpracować z powiatem w procesie przekształcenia ZOZ w Olkuszu. W kwestii przejęcia pracowników określono jasno, że spółka zatrudni dotychczasowych pracowników niezbędnych do prowadzenia opieki medycznej.

Przeciwko przekształceniu szpitala protestowali jego pracownicy, obawiający się zwolnień i domagali się kontroli. Opinia prawników przesądziła ostatecznie o dzierżawie placówki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH