Dobiegły końca negocjacje pomiędzy Starostwem Powiatowym a Grupą Nowy Szpital Sp. z o.o. Starostwo wydzierżawi spółce na 25 lat obiekty szpitalne, a wysokość czynszu za użytkowanie majątku ruchomego oraz nieruchomego będzie wynosić 70 tys. zł. netto.

Zgodnie z zapisami umowy, wkrótce powstanie spółka Nowy Szpital w Olkuszu, która przejmie prowadzenie szpitala powiatowego i specjalistycznych poradni. Większościowym udziałowcem spółki w Olkuszu zostanie Grupa Nowy Szpital z siedzibą w Szczecinie. Powiat olkuski będzie mógł objąć w nowej spółce 30 procent udziałów i otrzyma jedno miejsce w 3-osobowej radzie nadzorczej.

W podpisanej umowie, Grupa Nowy Szpital zobowiązała się zapewnić dostępność do usług medycznych w powiecie olkuskim w nie mniejszym niż dotychczas stopniu (z wyłączeniem Gminnego Ośrodka Zdrowia w Bolesławiu), podnieść jakość i poszerzyć zakres realizowanych świadczeń zdrowotnych, wykonywać świadczenia w ramach kontraktu z NFZ.

Prowadząc NZOZ w Olkuszu szczecińska firma ma współpracować z powiatem w procesie przekształcenia ZOZ w Olkuszu. W kwestii przejęcia pracowników określono jasno, że spółka zatrudni dotychczasowych pracowników niezbędnych do prowadzenia opieki medycznej. Ponadto, w zakładzie wprowadzane mają być standardy pracy oraz rozwiązania technologiczne, które zostały pozytywnie zweryfikowane w innych placówkach grupy, m.in. w Kostrzynie nad Odrą, Nakle, Świeciu, Wschowie, w Skwierzynie, Świebodzinie i w Wąbrzeźnie.

Firma GNS zapewnia, że wypracowany w olkuskiej spółce zysk w okresie pierwszych 5 lat działalności będzie w całości przeznaczała na finansowanie inwestycji NZOZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH