Grupa Nowy Szpital może na dobre rozpocząć przygotowania do całkowitego przejęcia zadań Szpitala Powiatowego w Olkuszu. Ma to nastąpić 1 stycznia 2010 r. - zdecydowali radni powiatu olkuskiego.

Zgodnie z zapisami umowy, wkrótce powstanie spółka Nowy Szpital w Olkuszu, która przejmie prowadzenie zadań SPZOZ-u i specjalistycznych poradni. Większościowym udziałowcem spółki w Olkuszu zostanie Grupa Nowy Szpital sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie. Powiat olkuski będzie mógł objąć w nowej spółce 30 procent udziałów i otrzyma jedno miejsce w 3-osobowej radzie nadzorczej.

W podpisanej umowie, Grupa Nowy Szpital zobowiązała się zapewnić dostępność do usług medycznych w powiecie olkuskim w nie mniejszym niż dotychczas stopniu (z wyłączeniem Gminnego Ośrodka Zdrowia w Bolesławiu), podnieść jakość i poszerzyć zakres realizowanych świadczeń zdrowotnych, wykonywać świadczenia w ramach kontraktu z NFZ.

Prowadząc NZOZ w Olkuszu szczecińska firma ma współpracować z powiatem w procesie przekształcenia ZOZ w Olkuszu. W kwestii przejęcia pracowników określono jasno, że spółka zatrudni dotychczasowych pracowników niezbędnych do prowadzenia opieki medycznej. Ponadto, w zakładzie wprowadzane mają być standardy pracy oraz rozwiązania technologiczne, które sprawdziły się w innych placówkach grupy, m.in. w Kostrzynie nad Odrą, Nakle, Świeciu, Wschowie,  Skwierzynie.

Firma GNS zapewnia, że wypracowany w olkuskiej spółce zysk w okresie pierwszych 5 lat działalności będzie w całości przeznaczała na finansowanie inwestycji NZOZ.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH