Odroczono kolejne rozmowy między lekarzami ze szpitala powiatowego w Iławie (warmińsko-mazurskie) a kierownictwem placówki

Poinformowała o tym, po sobotnim dwugodzinnym spotkaniu szefowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w iławskim szpitalu, Dagmara Omieczyńska-Nastaj.

Rozmowy dotyczą ponownego zatrudnienia lekarzy w szpitalu, po tym jak zwolnili się oni w proteście wobec poprzedniej dyrektorki Wiesławy Jastrząb. Jej obowiązki przejęła dyrektor szpitala wojewódzkiego w Elblągu Elżbieta Gelert.

Omieczyńska-Nastaj poinformowała, że na czas negocjacji nie będzie podawać szczegółów rozmów ani komentować postępu w negocjacjach. Wyjaśniła, że lekarze podali swoje oczekiwania i czekają na kolejne spotkanie z dyrektor. Jego termin ma zostać uzgodniony w przyszłym tygodniu.

Gelert powiedziała po pierwszym spotkaniu z lekarzami (14 maja), że jest skłonna spełnić ich postulat. Chodzi o ich powrót do pracy na takich warunkach, jak przed zwolnieniem. Lekarze zwolnili się z pracy 30 kwietnia. Gelert nie podała wówczas konkretnych kwot, jakie mieliby zarabiać lekarze.

Kryzys w szpitalu powiatowym w Iławie pogłębił się 30 kwietnia, gdy upłynął termin wypowiedzeń, złożonych przez ponad połowę lekarzy. Lekarze najpierw domagali się podwyżek, później również rezygnacji ze stanowiska dyrektor Wiesławy Jastrząb. Ich zdaniem prowadziła ona pozorowane negocjacje.

Przez kilkanaście dni Jastrząb znajdowała lekarzy, którzy pełnili dyżury pod nieobecność zwolnionych. Potem jednak sama trafiła do szpitala jako pacjentka i zgłosiła starostwu powiatowemu rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Podczas sporu lekarzy z dyrekcją wojewoda warmińsko-mazurski zawiesił działalność trzech szpitalnych oddziałów: neurologii, pediatrii i wewnętrznego (z tego ewakuowano pacjentów do innych placówek). Powodem był brak kadry medycznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH