OZZPiP krytykuje Solidarność za torpedowanie działań ws. podwyżek dla pielęgniarek OZZPiP krytykuje Solidarność za torpedowanie działań ws. podwyżek. Fot. Archiwum

Przygotowania do wypłacenia podwyżek dla pielęgniarek już się rozpoczęły. Dyrektorzy szpitali mają przygotować wykazy pielęgniarek i położnych, które są zatrudnione w lecznicach. Następnie listy trafią do oddziału NFZ.

Krzysztof Wróbel, zastępca dyrektora podkarpackiego oddziału wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie wyjaśnia, że wykazy ze szpitali zostaną zweryfikowane i na ich podstawie sporządzone będą aneksy do umów, które pozwolą na przekazanie do placówek dodatkowych pieniędzy. Cała operacja powinna trwać ok. 2 tygodni.

Podwyżki obejmą również kadrę kierowniczą, czyli np. pielęgniarki oddziałowe, a także koleżanki pracujące np. w statystyce medycznej - mówi dr Halina Kalandyk, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych na Podkarpaciu.

Halina Kalandyk skrytykowała w Nowinach stanowisko Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, która złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez ministra Mariana Zembalę, gdyż porozumienie zawarto tylko z jednym związkiem zawodowym. Wg związkowców z Solidarności, to sprzeczne z zapisaną w Konstytucji RP zasadą równości wobec prawa.

Czytaj: MZ: rozporządzenie dot. podwyżek dla pielęgniarek nie narusza prawa

- Jesteśmy oburzone taką postawą kolegów i koleżanek z Solidarności. Sądzę, że u podstaw ich działań leży zazdrość - uważa Halina Kalandyk. Stawia pytanie: dlaczego Solidarność nie walczyła o podwyżki razem z OZZPiP?

- Co więcej, torpedowali nasze starania, np. utrudniając organizowanie referendów strajkowych! Działam w naszym związku od 18 lat. I nie pamiętam, by Solidarność kiedykolwiek wsparła czynnie protesty pielęgniarek i położnych. Dziś, gdy wreszcie mamy szansę na godziwe podwyżki, próbuje się nam rzucać kłody pod nogi - zauważa z rozgoryczeniem przewodnicząca.

Czytaj: www.nowiny24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH