OZZL zgadza się z Kaczyńskim, że rząd nie traktuje równo związkowców OZZL zgadza się z Kaczyńskim, że rząd nie traktuje równo związkowców. Fot. Archiwum

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy zgadza się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim,  że związki zawodowe reprezentujące pracowników ochrony zdrowia są nierówno traktowane przez rząd i przez premier Beatę Szydło.

Kaczyński mówił o tym w wywiadzie dla tygodnika "Solidarność".

"Porozumienie Zawodów Medycznych, skupiające 9 ogólnopolskich związków zawodowych i będące najbardziej reprezentatywnym przedstawicielstwem prawie 600 tysięcy pracowników ochrony zdrowia nie może od pół roku uzyskać zgody na spotkanie z premier rządu RP" - stwierdza OZZL.

Tymczasem "działacze innego związku, o którym prezes PiS wyraził się, że rządzący są mu szczególnie przychylni, spotykają się z panią premier natychmiast po bezprawnym okupowaniu siedziby Ministerstwa Zdrowia" - zauważa OZZL i komentuje, że "takie zachowanie stanowi zachętę dla pozostałych związków zawodowych do nielegalnych działań".

ZK OZZL nie zgadza się natomiast z prezesem PiS co do tego, że brak wzrostu nakładów na lecznictwo w najbliższych latach (co planuje obecny rząd) jest usprawiedliwiony trudną sytuacją budżetu państwa.

"Tłumaczenie takie przedstawiane jest przez kolejne rządy od 25 lat. (...) W tym czasie setki miliardów złotych powędrowały z budżetu państwa do różnych gałęzi gospodarki: na restrukturyzację i dofinansowanie kopalń, banków, rolnictwa, energetyki, kolei…. . A są to przecież wszystko dziedziny, które sprzedają swoje produkty lub usługi, inaczej niż służba zdrowia, której świadczenia są „rozdawane” potrzebującym za darmo" - czytamy w oświadczeniu.

OZZL wyjaśnia dalej, że błędem rządu jest traktowanie ochrony zdrowia jako dziedziny gorszego rodzaju, która musi ustąpić innym priorytetom. "Wbrew opinii Prezesa PiS w służbie zdrowia nie ma dobrej zmiany. Program reformy przedstawiony przez Ministra Zdrowia jest przelewaniem z pustego w próżne i bez szybkiego i istotnego wzrostu nakładów na lecznictwo nie przyniesie poprawy sytuacji chorych ani pracowników medycznych" - czytamy w nadesłanym nam 6 października oświadczeniu.

 

 

 


 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH