OZZL: zadowolony i wdzięczny Krzysztof Bukiel chwali samorząd lekarski...

W imieniu Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy jego przewodniczący Krzysztof Bukiel nadesłał oświadczenie...

„Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy wyraża zadowolenie, że podczas obrad X Krajowego Zjazdu Lekarzy (samorządu lekarskiego) tematyka warunków pracy i płacy lekarzy była odpowiednio mocno zaakcentowana, a uczestnicy Zjazdu wyrażali stanowisko, iż troska o odpowiedni status materialny i warunki pracy lekarzy jest jednym z najważniejszych (obok kształcenia podyplomowego) zadań samorządu lekarskiego.

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy wyraża zadowolenie, że również nowo wybrany prezes Naczelnej Rady Lekarskiej w podobny sposób nakreślił swoje priorytety, prezentując swoją kandydaturę przed wyborami oraz, że zadeklarował iż obrona interesów środowiska lekarskiego będzie dla niego ważniejsza niż dobre relacje z Ministerstwem Zdrowia i rządzącymi. Zarząd Krajowy  Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy wyraża nadzieję, że nie były to tylko przedwyborcze deklaracje.

Zarząd Krajowy  Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy wyraża zadowolenie i wdzięczność delegatom X Krajowego Zjazdu Lekarzy z powodu przyjęcia przez Zjazd uchwały o zobowiązaniu Naczelnej Rady Lekarskiej do utworzenie Funduszu Pomocy dla lekarzy, którzy w sposób grupowy zwolnią się z pracy w proteście przeciwko złym warunkom pracy lub niskim wynagrodzeniom. Kwota odpisu na ten fundusz wynosi 1 mln złotych rocznie, co – w ocenie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy – stanowić będzie istotne zabezpieczenie lekarzy podejmujących powyższe kroki. W ocenie OZZL powyższa uchwała znacznie poprawi ocenę samorządu lekarskiego przez część lekarzy i spowoduje lepszą identyfikację z samorządem tych lekarzy, którzy uważali, że samorząd przywiązuje zbyt małą wagę do codziennych problemów lekarzy, związanych z zatrudnieniem

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy wyraża nadzieję na dalszą współpracę związku z prezesem NRL oraz Naczelną Radą Lekarską”.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH