OZZL sprzeciwia się połączeniu dwóch lubelskich szpitali

"Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy popiera - uzgodnione wspólnie - stanowisko związków zawodowych działających przy Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Lublinie i nie wyraża zgody na połączenie tego szpitala ze Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie" - czytamy w stawisku ZK OZZL.

W ocenie ZK OZZL zarzuty stawiane przez związki zawodowe przy OSK w Lublinie wobec propozycji połączenia obu szpitali są słuszne i merytorycznie uzasadnione. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wskutek takiej decyzji zniszczony zostanie dorobek szpitala kolejowego w Lublinie, a i tak nie uratuje to nowego podmiotu.

- Działania organów założycielskich i dyrektorów niektórych placówek leczniczych zmierzające do bilansowania swoich zakładów za wszelką cenę, bez oglądania się na skutki społeczne, a zwłaszcza bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów tych zakładów jest niedopuszczalne - stwierdza w imieniu Zarządu Krajowego Krzysztof Bukiel, przewodniczący OZZL.

- Szczególnie, że w warunkach dramatycznego niedoboru środków publicznych, przeznaczanych na sfinansowanie gwarantowanych świadczeń zdrowotnych działania takie mają niewiele sensu, bo i tak nie poprawią na stałe kondycji finansowej zakładu, a jedynie oddalą w czasie decyzję, która musi być podjęta na szczeblu krajowym: istotnego zwiększenia nakładów publicznych na ochronę zdrowia, aby odpowiadały one rzeczywistym potrzebom - dodał.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH