OZZL: rezydenci zachowają dotychczasową pensje

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy zwrócił się do MZ, żeby upomniał odpowiednich urzędników, by nie wprowadzali lekarzy rezydentów w błąd. Chodzi o to, że rzekomo mają mieć obniżoną pensję zasadniczą.

Zarząd Krajowy OZZL otrzymał informację od lekarzy rezydentów, specjalizujących się w radiologii, że urzędnik z działu spraw rezydenckich MZ informuje ich ustnie, iż będą oni mieli obniżoną pensję zasadniczą jeżeli po 1 lipca ich dzienna norma czasu pracy pozostanie - jak dotychczas - w wymiarze 5 godzin  z powodu tego, że taką normę przewiduje regulamin pracy danego szpitala (i nie został on jak dotąd zmieniony). 

W związku z powyższym ZK OZZL poprosił o opinię prawną w powyższej sprawie. W opinii prawnej stwierdzono m.in., że jeżeli regulamin pracy nie przewiduje dla specjalisty radiologii dziennej normy czasu pracy 7 godzin 35 minut, ale (nadal) 5 godzin - to wypowiedzenie umowy z lekarzem (także rezydentem) w części dotyczącej czasu pracy jest bezprawne i można go nie przyjąć, występując jednocześnie (w terminie 7 dniowym od wręczenia wypowiedzenia) do sądu.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH