OZZL: o próbie obniżania wynagrodzeń lekarzy w szpitalu w Nowym Sączu

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy popiera organizację terenową OZZL w szpitalu w Nowym Sączu, która nie wyraziła zgody na propozycję obniżenia wynagrodzeń lekarskich o 10 proc.

Jak podaje związek lekarzy, podobną decyzją podjęły inne związki zawodowe działające w nowosądeckim szpitalu. Propozycję obniżki płac przedstawił dyrektor szpitala, motywując to koniecznością ratowania placówki przed nadmiernym zadłużeniem.

''Powyższa sytuacja jest kolejnym przykładem działań, podejmowanych obecnie przez dyrektorów wielu szpitali w Polsce, które - wyglądając pozornie na rozsądne i uzasadnione - przyczyniają się w istocie do pogłębienia kryzysu w całej służbie zdrowia, a w konsekwencji i w tych szpitalach. Dyrektorzy przyjmują bowiem błędne założenie (lub są przymuszeni aby je przyjmować), że finansowanie szpitali, narzucone przez NFZ jest normalne i właściwe, a szpitalom pozostaje jedynie się do nich dostosować. Dlatego wprowadzają coraz to nowe pomysły na redukcję kosztów funkcjonowania szpitali, dążąc do ich zbilansowania za wszelką cenę i nie oglądając się na konsekwencje'' - pisze Krzysztof Bukiel, przewodniczący Zarządu Krajowego OZZL.

Więcej: www.ozzl.org.plPodobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH