OZZL apeluje: nie podejmujcie pracy w szpitalu w Siedlcach

Zarząd Oddziału Terenowego OZZL przy Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach Sp.z o.o. poinformował, że 140 lekarzy zatrudnionych w tej placówce otrzymało wypowiedzenia zmieniające w zakresie wynagrodzenia. Zarząd Spółki proponuje 15 proc. obniżenie wynagrodzenia, na co lekarze nie wyrażają zgody.

Przekształcona w spółkę siedlecka lecznica ma obecnie ujemny wynik finansowy. W sierpniu ub. roku pracownicy zgodzili się na okresowe (roczne) obniżenie wynagrodzenia o 6 proc. Po osiągnięciu poziomu 30 mln zł straty odwołano prezesa szpitalnej spółki, a nowy zarząd zwrócił się do pracowników z propozycją kolejnego obniżenia wynagrodzenia - tym razem o 15 proc. (co najmniej na trzy lata).

Lekarze nie zgadzają się, aby pracownicy ponosili konsekwencje błędnych decyzji zarządu i braku kontroli ze strony rady nadzorczej. W piśmie skierowanym do Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy piszą: "Nie zgadzamy się aby plan restrukturyzacji polegał przede wszystkim na obniżaniu wynagrodzeń. W naszej grupie zawodowej od 2008 roku nie było żadnych regulacji płacowych”.

Wszyscy otrzymali wypowiedzenia zmieniające, przy czym nie wiadomo, ile spośród nich będzie miało charakter definitywny. Wielu lekarzy wniosło pozwy do sądu pracy, ponieważ wypowiedzenia wręczono bez wymaganych prawem konsultacji ze związkami zawodowymi.

Tymczasem zarząd spółki już szuka nowych pracowników. Dlatego lekarze z siedleckiego szpitala apelują do kolegów z innych placówek, aby do czasu wyjaśnienia sytuacji nie podejmowali dyżurów ani pracy w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim Sp. z o.o. w Siedlcach.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH