OZZL: Najwyższa Izba Kontroli działa wbrew swojej misji

W 2009 r. OZZL wnioskował do NIK o przeprowadzenie kontroli NFZ. Otrzymał zapewnienie, że kontrola zostanie przeprowadzona, ale do dziś odpowiedzi na pytanie, czy się odbyła i jakie były jej ustalenia - nie ma.

W styczniu 2009 r. przy okazji zamieszania związanego z włączeniem przez NFZ puli pieniędzy przeznaczonych na podwyżki płac dla pracowników ZOZ-ów (tzw. ustawa wedlowska) do wyceny świadczeń zdrowotnych, OZZL zwrócił się do NIK z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli NFZ w zakresie metodologii wyceny świadczeń z uwzględnieniem wyceny pracy lekarzy, składającej się na określone świadczenia zdrowotne.

Związek uzyskał odpowiedź, że kontrola taka zostanie przeprowadzona w ramach kontroli planowej przewidzianej na II/III kwartał 2009 r. OZZL uzyskał też zapewnienie, że zostanie powiadomiony o głównych ustaleniach kontroli.

W dniu 14 grudnia 2010 r. Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy zwrócił się o informację, czy NIK rzeczywiście przeprowadziła zapowiadaną kontrolę NFZ. Odpowiedzi nie otrzymał.

Obecnie w liście do Izby przedstawiciele lekarskiego związku piszą, że NIK obiecując kontrolę wprowadził ich w błąd. Podkreślają też, że sprawa podważa wiarygodność NIK w oczach obywateli.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH