ORL w Katowicach również za "refundacją do decyzji NFZ"

W środę (28 grudnia) w siedzibie Śląskiej Izby Lekarskiej odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach w sprawie sposobu realizacji od 1 stycznia 2012 roku recept na leki refundowane.

Jak czytamy w nadesłanym komunikacie, wobec braku podjęcia ze strony władz państwowych partnerskiego dialogu ze środowiskiem lekarskim i aptekarskim, ORL w Katowicach podjęła uchwałę, w której apeluje do Naczelnej Rady Lekarskiej o pilne podjęcie działań wskazujących lekarzom i lekarzom dentystom sposób postępowania.

Jednocześnie do czasu wyznaczenia przez NRL nowych wytycznych, Okręgowa Rada Lekarska w Katowicach uznaje za uzasadnione dokonywanie na receptach adnotacji "refundacja do decyzji NFZ".

Jak czytamy w oświadczeniu OIL, sprzeciw środowiska lekarskiego i aptekarskiego budzi również sposób opublikowania rozporządzenia w sprawie recept lekarskich i listy leków refundowanych. Ministerstwo Zdrowia uczyniło to zaledwie na cztery dni robocze przed terminem ich obowiązywania, nie pozwalając nawet na właściwe rozpowszechnienie ich zapisów wśród osób lekarzy, aptekarzy, a przede wszystkim pacjentów, którzy najboleśniej odczują skutki wprowadzonych zmian.

Nadzwyczajne posiedzenie Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach odbyło się z udziałem przedstawicieli Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej, Oddziału Śląskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy i Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia Województwa Śląskiego - PZ. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH