Nysa: protest w szpitalu przeciwko dyskryminacji płacowej

Pielęgniarki, położne wraz z personelem nielekarskim Szpitala ZOZ w Nysie protestowały przeciwko "rozwarstwieniu płac". Rozważają rozszerzenie protestu na kolejne placówki w województwie.

–  Chcemy wywrzeć presję na Fundusz i dyrekcję szpitala, aby uwzglednionio pielęgniarki, położne i personel nielekarski w czasie podpisywania nowych kontraktów z NFZ – tłumaczy w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Stanisława Zawadzka, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy ZOZ w Nysie.

Jej zdaniem obecnie jakiekolwiek środki na podwyżki w szpitalach powinny być przeznaczane dla personelu nielekarskiego. – Rozwarstwienie w płacach jest zbyt duże, bywa że nawet 10-krotne – argumentuje Stanisława Zawadzka.

Jak informuje, 29 września personel nielekarski szpitala w Nysie założył czarne podkoszulki i emblematy z hasłem protestu. – Nie był to strajk, lecz akcja prtestacyjna podjęta pod hasłem: "Jedni pracują inni inkasują" – wyjaśnia Stanisława Zawadzka. Według niej nie jest uderzenie w lekarzy, a w NFZ.

– Zastanawiamy się nad rozszerzeniem akcji na całe województwo – mówi nam Stanisława Zawadzka. Jednak, jak sie dowiadujemy, działa bez porozumienia z władzami miejscowego oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Krystyna Ciemniak, przewodnicząca regionu opolskiego OZZPiP nic nie wie o proteście w Nysie i planach jego rozszerzenia na większą liczbę placówek w województwie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH