Zarząd Województwa Śląskiego powołał Iwonę Łobejko na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu.

„Iwona Łobejko jest ekonomistką – czytamy w komunikacie wydanym przez biuro prasowe  marszałka śląskiego. – Ukończyła Wydział Zarządzania i Marketingu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wykształcenie uzupełniła o studia podyplomowe na katowickiej Akademii Ekonomicznej w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych i zarządzania projektami europejskimi.
W latach 2000-2002 dyrektor Branżowej Kasy Chorych w Katowicach. Od października 2003 do maja 2004 dyrektor szpitala powiatowego w Tarnowskich Górach. Ostatnie lata pracowała w Biurze Terenowego Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w Katowicach. Umowa z Iwoną Łobejko na stanowisko dyrektora sosnowieckiego szpitala została zawarta na trzy lata”.
Iwona Łabejko zastąpiła pełniącą obowiązki dyrektora Gabrielę Muś. Jej poprzedniczką była Urszula Urbanowicz, która z kolei zastąpiła na tym stanowisku Zbigniewa Swobodę.
Nowa dyrektor nie będzie miała lekkiej pracy. WSS Nr 5 św. Barbary jest największym szpitalem w południowej Polsce. Ma 940 łóżek dla pacjentów i 1750 pracowników. Na koniec lutego zobowiązania wymagalne placówki, czyli te dla których minął termin płatności, wynosiły 19,854 mln zł (łączne zadłużenie wynosiło 43,507 mln zł).
Zadłużenie Szpitala byłoby jeszcze większe, gdyby nie to, że lutym br. marszałek przekazał gminie Sosnowiec, w formie darowizny, nieruchomość przy ul. 3 Maja 33 w Sosnowcu, zajmowaną przez Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz Oddział Noworodków i Wcześniaków Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary. Oddziały te – wraz ze środkami trwałymi – przejęte zostały przez Szpital Miejski nr 1 w Sosnowcu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH