Zarząd Województwa Śląskiego powołał nowych dyrektorów placówek służby zdrowia. Rzpoczęli pracę na swych stanowiskach od 1 sierpnia b.r. Zostali wybrani na czas nieokreślony.

Kornelia Cieśla została dyrektorem Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Od 2001 roku pracowała w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach. Początkowo na stanowisku kierownika Biura Kontroli i Nadzoru, a następnie naczelnika Wydziału Budżetu i Finansów. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie praktycznych aspektów integracji europejskiej oraz rachunkowości finansowej i zarządczej.

Henryk Kromołowski objął stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego im. dr. Emila Cyrana w Lublińcu. Jest z wykształcenia socjologiem. Ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia. W latach 1999-2003 pracował w szpitalach miejskich w Częstochowie na stanowisku dyrektora ds. ekonomiczno- eksploatacyjnych i administracyjno-logistycznych. W latach 2003-2007 zatrudniony był w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP w Częstochowie, początkowo jako zastępca dyrektora ds. ekonomicznych, a od grudnia 2003 do kwietnia 2007 jako dyrektor całej placówki.

Kazimierz Pankiewicz jest od 1 sierpnia br. szefem  Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Od czasu ukończenia studiów związany z częstochowską służbą zdrowia. Jest lekarzem specjalistą chirurgii ogólnej i onkologicznej. Ukończył studium podyplomowe z zakresu zarządzania w służbie zdrowia. W 1999 roku pełnił stanowisko ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej w Szpitalu im. Rydygiera w Częstochowie. W 2001 roku przeniósł się do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, gdzie był m.in. dyrektorem d.s. lecznictwa. Od 13 maja b.r. pełnił obowiązki dyrektora szpitala. W latach 1998- 2002 był radnym Sejmiku Województwa Śląskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH