Nowe zarządzenie prezesa NFZ. Ma ułatwić realizację umów POZ Fot. Fotolia

7 lutego br. NFZ opublikował zarządzenie zmieniające zarządzenie ws. określenia warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

Zarządzenie nadaje nowe brzmienie załącznikowi nr 4 do umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w POZ, której wzór stanowi załącznik nr 2 do zarządzenia.

Jak czytamy w uzasadnieniu, wprowadzenie ww. modyfikacji polega w szczególności na wykreśleniu (z załącznika nr 4 do umowy) wyrazów: „pieczątki i podpisu dyrektora jednostki”.

Oznacza to zatem, iż z dniem wejścia w życie zarządzenia nie będzie konieczności potwierdzania przez dyrektorów DPS, placówek socjalizacyjnych, interwencyjnych lub resocjalizacyjnych liczby podopiecznych objętych świadczeniami lekarza/pielęgniarki POZ. Ma to ułatwić realizację umów POZ gwarantując jednocześnie możliwość monitorowania i kontrolowania udzielania przedmiotowych świadczeń opieki zdrowotnej.

Ze względu na to, że zmiana ma charakter porządkowy, projekt zarządzenia nie został poddany opiniowaniu. Ponadto regulacja nie skutkuje wzrostem kosztów finansowania wspomnianych świadczeń.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH