Kolejny raz przeciwnicy samorządowi dr. Andrzeja Włodarczyka próbowali odwołać go z funkcji wiceprezesa Naczelnej Rady Lekarskiej.

- Dr Włodarczyk nie został odwołany - powiedział Rynkowi Zdrowia prezes Naczelnej Izby Lekarskiej Konstanty Radziwiłł. Jednocześnie odmówił komentarza w tej sprawie.
Źródła zbliżone do Naczelnej Rady Lekarskiej poinformowały nas, że wniosek o jego odwołanie zgłosił członek NRL z Opola - Jerzy Jakubiszyn. Uzasadniał go nieodpowiednim, jego zdaniem, zachowaniem (w czasie jednoczesnego pełnienia funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia i wiceprezesa NRL)w czasie wydarzeń dotyczących kryzysu w radomskich szpitalach.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wniosek poparł w swoim wystąpieniu prezes Konstanty Radziwiłł, który powiedział, że był też przeciwny powołaniu Włodarczyka na wiceprezesa NRL i stwierdził, że członkowie władz izby warszawskiej nie powinni zasiadać w ścisłych władzach izby naczelnej. Dodatkowo, w swoim wystąpieniu podczas posiedzenia NRL, Radziwiłł miał wypowiedzieć się m.in. nt. konsultantów krajowych:
- Zostali wcześniej zwolnieni przez Andrzeja Włodarczyka w ramach czystki, wycięto bowiem niemal wszystkich konsultantów, przecież to samo robił minister Łapiński... - miał powiedzieć dr Radziwiłł.
- Rozważam złożenie w sprawie tej wypowiedzi skargi o naruszenie Kodeksu Etyki Lekarskiej do Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej - powiedział Rynkowi Zdrowia dr Włodarczyk.
W styczniu br. podczas Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Lekarzy był głosowany wniosek o wotum nieufności dla Włodarczyka. Wniosek został odrzucony zdecydowaną większością głosów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH