Senat Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zwiększył dodatek funkcyjny rektorowi. Teraz zarobi on miesięcznie ponad 21 tys. zł. Minister zdrowia już zaakceptował wysokość dodatku dla prof. Andrzeja Książka.

Pieniędzmi dla rektora Uniwersytetu Medycznego prof. Andrzeja Książka senat uczelni zajął się w połowie września br. Mając na względzie zakres kompetencji i obowiązków związanych z pełnieniem funkcji Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Senat w uzgodnieniu z działającymi w Uczelni organizacjami związkowymi przeznacza środki pochodzące z innych źródeł niż art. 94 ust. 1 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym w kwocie 5,8 tys. zł miesięcznie na zwiększenie dodatku funkcyjnego rektora.

Uchwałę podpisał sam zainteresowany, czyli prof. Andrzej Książek. A z wnioskiem do ministra o zwiększenie dodatku wystąpił prorektor ds. nauki Uniwersytetu Medycznego. Podczas głosowania wszyscy senatorzy byli za, tylko jedna osoba wstrzymała się od głosu.

- To na pewno pan rektor - przypuszcza Włodzimierz Matysiak, rzecznik Uniwersytetu Medycznego.

Pieniądze określone w art. 94 ustawy o szkolnictwie wyższym to środki pochodzące z dotacji z budżetu państwa, jaką co roku dostaje uniwersytet.

Prawo zezwala na to, by minister na wniosek senatu zwiększył rektorowi wynagrodzenie z pieniędzy pochodzących z innych źródeł niż dotacja. Skąd konkretnie uczelnia będzie miała na 5,8 tys. dodatku funkcyjnego dla rektora?

- Czesne, przychody z działalności usługowo-badawczej, na przykład ze zleceń dotyczących medycyny sądowej czy badań diagnostycznych - wylicza rzecznik uczelni.

Rzecznik Matysiak argumentuje, że uczelnia zarabia, nie ma długów, znacznie zwiększa się liczbę studentów, stąd większy dodatek funkcyjny należy się rektorowi. Również ze względu na liczbę zadań jakie ma.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH