Nie będzie połączenia krakowskich szpitali

Nie potwierdzają się medialne pogłoski o możliwości połączenia SP ZOZ Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

Powodem domniemanego połączenia placówek miał być fakt, że Szpital Uniwersytecki nie ma możliwości realizacji budowy nowej uniwersyteckiej kliniki w Prokocimiu, gdzie mogliby kształcić się studenci.

Potrzebne zaplecze do tego celu wydaje się powstawać w Szpitalu im. Jana Pawła II. Ta placówka może jednak mieć trudności z utrzymaniem tak rozbudowanego ośrodka i jego dobrym wykorzystaniem. Jak sugerowano w "Gazecie Wyborczej" połączenie obu placówek mogłoby przynieść korzyści obu szpitalom.

Jak poinformowało nas biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, rozpatrywanie możliwości połączenia szpitali powinno uwzględniać specyfikę udzielanych świadczeń zdrowotnych przez wskazane podmioty oraz wynikające z tego działania korzyści dla zainteresowanych, zwłaszcza pacjentów.

Misją Szpitala Jana Pawła II jest zwalczanie chorób o charakterze epidemicznym. Szpital zapewnia pacjentom specjalistyczną opiekę w zakresie chorób serca i naczyń, układu oddechowego oraz chorób infekcyjnych z zastosowaniem nowoczesnych metod leczenia. Jednocześnie w możliwym zakresie w szpitalu realizowane są programy naukowo-badawcze i dydaktyczne we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim - czytamy w przysłanym nam piśmie.

Obecnie taka współpraca jest zgodna z potrzebami obu jednostek. W opinii samorządu kwestie połączenia lub przekształcenia obu jednostek są rozwiązaniami, które miałyby ogromny wpływ na udzielanie specjalistycznych świadczeń zdrowotnych i nie mogą być podejmowane bez  konsultacji z wszystkimi podmiotami odpowiedzialnymi za organizację ochrony zdrowia w Małopolsce.

Szpital Uniwersytecki również  nie potwierdził nam jakoby prowadzone były jakiekolwiek rozmowy mające na celu połączenie obu placówek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH