Rynekzdrowia.pl sprawdził w kilku szpitalach z

– O tej dotacji nic nie słyszałam... Uwierzę, jak już będę miała pieniądze na koncie. Bardzo nam się przydadzą, głównie na remont szpitala i przystosowanie do wymogów NFZ, bo budynki są w złym stanie – powiedziała Natalia Bogusz, główna księgowa w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Stroniu Śląskim.

• Samodzielny Szpital Psychiatryczny w Radecznicy, Tomasz Czyżewski dyrektor: - Jestem kompletnie zaskoczony, nic o tym nie wiem. Szpital nie ma długów, ale pieniądze przydadzą się na pewno, na inwestycje. Żadnej informacji jeszcze nie było, ale mam nadzieję, że to prawda i wkrótce ją potwierdzą.

• Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lipnie,  Aleksandra Pawłowska, z-ca dyrektora ds. ekonomicznych: - Nic do nas jeszcze nie dotarło, żadna oficjalna wiadomość, ale bardzo się cieszę. To jest dla nas duża kwota, która pomoże nam przede wszystkim wyjść z długów.  Właśnie niedawno starałam się o kredyt, żeby zakończyć restrukturyzację, a teraz spokojnie będziemy mogli to zrobić.

• Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny ZOZ w Lublinie, Hanna Flilipowicz, z-ca ds. administracyjno-technicznych: - Jasne, że się cieszę. Właśnie wyczytałam w gazecie, ale do nas jeszcze nic z ministerstwa nie dotarło. Przeznaczymy te pieniądze na spłatę długów.

• Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej, dyrektor ds. finansowo-ekonomicznych Mirosława Marzec: - Dowiedziałam się wczoraj (13 sierpnia), z internetu. Środki przeznaczymy na odzyskanie płynności finansowej, ale na razie jeszcze za wcześnie na rozmowy – na co konkretnie. Musimy mieć czas, żeby się zastanowić. Były u nas zbierane informacje przez Ministerstwo, ale nie ujawniono do jakich celów, więc ta dotacja jest bardzo miła niespodzianką.

• Szpital im. St. Leszczyńskiego w Katowicach, główna księgowa, Stanisława Danuta-Reczkin: - Nic nie wiem na ten temat. Nasz szpital nie ma długów, bo cała dyrekcja pracuje tu już wiele lat i utożsamia się ze szpitalem, myśli perspektywicznie o jego rozwoju. Zależy nam na naszym miejscu pracy, więc jak te pieniadze dostaniemy, to przeznaczymy je na inwestycje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH