Rynekzdrowia.pl sprawdził w kilku szpitalach z

– O tej dotacji nic nie słyszałam... Uwierzę, jak już będę miała pieniądze na koncie. Bardzo nam się przydadzą, głównie na remont szpitala i przystosowanie do wymogów NFZ, bo budynki są w złym stanie – powiedziała Natalia Bogusz, główna księgowa w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Stroniu Śląskim.

• Samodzielny Szpital Psychiatryczny w Radecznicy, Tomasz Czyżewski dyrektor: - Jestem kompletnie zaskoczony, nic o tym nie wiem. Szpital nie ma długów, ale pieniądze przydadzą się na pewno, na inwestycje. Żadnej informacji jeszcze nie było, ale mam nadzieję, że to prawda i wkrótce ją potwierdzą.

• Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lipnie,  Aleksandra Pawłowska, z-ca dyrektora ds. ekonomicznych: - Nic do nas jeszcze nie dotarło, żadna oficjalna wiadomość, ale bardzo się cieszę. To jest dla nas duża kwota, która pomoże nam przede wszystkim wyjść z długów.  Właśnie niedawno starałam się o kredyt, żeby zakończyć restrukturyzację, a teraz spokojnie będziemy mogli to zrobić.

• Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny ZOZ w Lublinie, Hanna Flilipowicz, z-ca ds. administracyjno-technicznych: - Jasne, że się cieszę. Właśnie wyczytałam w gazecie, ale do nas jeszcze nic z ministerstwa nie dotarło. Przeznaczymy te pieniądze na spłatę długów.

• Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej, dyrektor ds. finansowo-ekonomicznych Mirosława Marzec: - Dowiedziałam się wczoraj (13 sierpnia), z internetu. Środki przeznaczymy na odzyskanie płynności finansowej, ale na razie jeszcze za wcześnie na rozmowy – na co konkretnie. Musimy mieć czas, żeby się zastanowić. Były u nas zbierane informacje przez Ministerstwo, ale nie ujawniono do jakich celów, więc ta dotacja jest bardzo miła niespodzianką.

• Szpital im. St. Leszczyńskiego w Katowicach, główna księgowa, Stanisława Danuta-Reczkin: - Nic nie wiem na ten temat. Nasz szpital nie ma długów, bo cała dyrekcja pracuje tu już wiele lat i utożsamia się ze szpitalem, myśli perspektywicznie o jego rozwoju. Zależy nam na naszym miejscu pracy, więc jak te pieniadze dostaniemy, to przeznaczymy je na inwestycje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH