Naczelna Rada Lekarska ma nowego prezesa Dr Maciej Hamankiewcz, nowy przewodniczący Naczelnej Rady Lekarskiej Fot. Marek Stankiewicz

Jak już informowaliśmy, dr Maciej Hamankiewicz został prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej. Wybór Hamankiewicza - byłego przewodniczącego Śląskiej Izby Lekarskiej - oznacza, że samorząd będzie kontynuował linię działania poprzedniego prezesa, Konstantego Radziwiłła, który nie ukrywał, że jest zadowolony z wyniku wyborów. Sam nie mógł już kandydować, ponieważ był prezesem przez dwie kolejne kadencje.

- Moim zmartwieniem będzie to, aby dorównać Konstantemu Radziwiłłowi. Będziemy rozszerzać dotychczasową działalność – mówi portalowi rynekzdrowia.pl nowo wybrany prezes. Zapowiada, że będzie starał się bardziej skoordynować prace okręgowych izb lekarskich: - Przez te 20 lat w okręgowych izbach powstało wiele bardzo cennych rozwiązań.

Maciej Hamankiewicz deklaruje, że będzie wymagał od nowej Naczelnej Rady Lekarskiej ciężkiej, solidnej pracy: - Będziemy starali się działać bardziej zespołowo. Będę rozliczał z efektów pracy.

Zadbać o wizerunek

- Myślę, że wybrano mnie dlatego, że delegaci byli już zmęczeni działaniami nie związanymi z aktywnością lekarską. Chodzi o sprawy, którymi zajmowała się chociażby Naczelna Komisja Rewizyjna, a które dotyczyły zakupu firmy Medbroker – dodaje nowy prezes.

Samorządowcy podnosili ostatnio często sprawę odbudowy przez Izbę dobrego wizerunku lekarzy oraz obrony ich przed atakami pacjentów i mediów. Co do wizerunku, to zdaniem nowego prezesa budują go członkowie danej organizacji: - Poprzez godne zachowanie, wypowiadanie się. Co do ataków, to daliśmy już wiele przykładów na to, że umiemy dać im odpór.

Prezes Hamankiewicz zapowiedział jednak szkolenie lekarzy z zakresu prawa prasowego.

– Maciej to dobry kolega, dobry organizator, osoba, która od wielu lat pracuje na rzecz samorządu. To człowiek spokojny, przywiązany do wartości. Będzie stróżem tego. co w samorządzie istotne – tak o nowym prezesie mówi nam ustępujący, Konstanty Radziwiłł.

Stwierdza, że nowy prezes będzie pracował konstruktywnie, nie będzie wywracania wszystkiego do góry nogami.

O tym, że nie będzie zmian jest przekonany też Zdzisław Szramik, szef Podkarpackiego OZZL,  który startował w wyborach. - Maciej Hamankiewicz będzie kontynuował linię dr. Radziwiłła, nie będzie zmian – powiedział Zdzisław Szramik.

W ostatnim starciu z dr. Hamankiewiczem przegrał dr Andrzej Włodarczyk, były przewodniczący Okręgowej Izby w Warszawie i były wiceminister zdrowia. - To był zjazd nastawiony na to, żeby nie przeprowadzić żadnych zmian – uważa Andrzej Włodarczyk,

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH