Waldemar Roszkiewicz, wicemarszałek województwa mazowieckiego, ujawnia, że w urzędzie trwają konsultacje prawnicze i finansowe przygotowania placówek do przekształcenia się w spółki prawa handlowego. Na razie brane są pod uwagę trzy warianty.

Jeden z nich dotyczy dwóch stołecznych szpitali. – Mamy uchwałę o połączeniu Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego ze zlikwidowaną placówką na Brzeskiej – przypomina marszałek Roszkiewicz i zdradza, że samorząd województwa ma inny pomysł, jak najlepiej wykorzystać poszpitalne mienie szpitala na Brzeskiej.

- Trudno będzie zarządzać tworem powstałym w wyniku konsolidacji szpitala w Międzylesiu i na Brzeskiej. Dlatego zaproponujemy koniec konsolidacji obu placówek, odłączenie i stworzenie na bazie placówki na Brzeskiej nowego podmiotu. Na razie jesteśmy na etapie wyceny majątku oraz szacowania wysokości nakładów związanych z ewentualnym uruchomieniem działalności

Zarząd województwa rozważa także pomysł połączenia się szpitala miejskiego w Siedlcach ze szpitalem wojewódzkim w Warszawie.

- Na razie trwają konsultacje prawne – mówi marszałek, wyjaśniając cały proces: likwidacja placówek, przekształcenie ich w spółki prawa handlowego, a potem połączenie. W kolejnym etapie do nowo powstałej spółki dołączyłby szpital w Łosicach, oddalony od Siedlec o ok. 30 km.

Dzięki temu szpitale będą świadczyć kompleksowe usługi, zostaną też lepiej wykorzystane zasoby, którymi dysponują samorządy.

Trzeci pomysł zakłada przekształcanie i łączenie mniejszych podmiotów i przychodni na terenie Mazowsza. – Większe podmioty lepiej wykorzystują swoje mienie i tworzą pewną wartość – argumentuje za zmianami marszałek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH