NSZZ Solidarność: obecna polityka zdrowotna wprowadza lęk i chaos

Nie chcemy ponosić odpowiedzialności za wasze błędy - pod takim hasłem odbyła się poniedziałkowa (8 kwietnia) pikieta przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia zorganizowana przez sekretariat ochrony zdrowia NSZZ "Solidarność".

Podczas pikiety związkowcy przekazali wiceministrowi zdrowia Cezaremu Rzemkowi petycję, w której wyrazili "stanowczy protest wobec dalszego niszczenia sytemu opieki zdrowotnej".

W petycji znalazły się m.in. postulaty: ujednolicenia systemu ratownictwa medycznego jako służby państwowej, szerokiej kampanii informacyjnej mającej na celu poprawę bezpieczeństwa pacjentów w zakresie korzystania ze świadczeń ratownictwa oraz nocnej i świątecznej pomocy medycznej, przywrócenia właściwego finansowania Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Związkowcy domagali się też powstrzymania procesu przekształceń własnościowych, który - w ich opinii - zagraża dostępności do świadczeń medycznych oraz utworzenia ogólnopolskiej sieci szpitali.

- Obecnie prowadzona polityka zdrowotna, polityka błędów i zaniechań prowadzi do dramatycznego spadku jakości i dostępności do świadczeń. Wprowadza lęk i chaos wśród pacjentów - ocenili związkowcy.

Jak podkreślili, "nie do przyjęcia jest fakt, by odpowiedzialnością za błędne decyzje lub zaniechania polityków obarczać szeregowych pracowników branży ochrony zdrowia".

Przewodnicząca sekretariatu ochrony zdrowia NSZZ "Solidarność" Maria Ochman przemawiając do zgromadzonych podkreśliła, że "rząd nie wie co się dzieje w służbie zdrowia i może pikieta spowoduje, że obudzi się razem z wiosną".

- Domagamy się natychmiastowych działań naprawczych od ministra zdrowia, który już 500 dni nad tym myśli - mówiła. Poinformowała, że wiceminister, który przyjął delegację związkowców z petycją, zapowiedział, że pochyli się nad zgłoszonymi postulatami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH