NRPiP o spotkaniu z minister Szczurek-Żelazko Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Fot. MZ

Z inicjatywy prezes NRPiP odbyło się spotkanie z wiceminister zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko, w którym udział wzięły Zofia Małas prezes NRPiP i Mariola Łodzińska wiceprezes NRPiP - poinformowała NIPiP w piątek (27 października).

Jak podaje NIPiP na spotkaniu omówiono m.in. kwestie dotyczące:

• Dotacji MZ dla samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych za zadania przejęte od administracji państwowej. Podniesiono konieczność organizacji spotkania w listopadzie celem dokonania weryfikacji i analizy rzeczywistych kosztów ponoszonych przez OIPiP i NIPiP i określenia sposobu realizacji w roku 2018.

• Przedmiotem dyskusji były konsekwencje wprowadzenia w oparciu o przepisy ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. poz. 844) – systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (tzw. sieci szpitali) oraz ryczałtowego sposobu finansowania tego systemu, który wraz z wykazem świadczeń podlegających odrębnemu finansowaniu stanowić mają formę rozliczania ze świadczeniodawcami kosztów świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych w ramach wspomnianego systemu, gdzie doszło do powstania sytuacji w której świadczeniodawcy niezakwalifikowani do systemu ( w tym nocna świąteczna opieka medyczna) zabezpieczenia pozbawieni zostali środków finansowych przeznaczonych na realizację podwyżek wynagrodzeń pielęgniarek i położnych. W tej sprawie złożone zostało pismo do Ministra Zdrowia z oczekiwaniem sposobu rozwiązania tej sytuacji przez Ministerstwo Zdrowia.

• Poruszona została kwestia przedłużających się postępowań przetargowych na szkolenia specjalizacyjne, które do chwili obecnej nie zostały zakończone. W wyniku interwencji Pani Minister ustalono, że na początku listopada mają zostać podpisane ostatecznie umowy z ośrodkami, które wygrały postępowania przetargowe.

Więcej: nipip.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH