NRL: wynagrodzenia dalece odbiegają od oczekiwań środowiska lekarskiego

Projektowane regulacje MZ dotyczące ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne dalece odbiegają od oczekiwań środowiska lekarskiego - stwierdza w przyjętym stanowisku NRL.

Naczelna Rada Lekarska przypomina, że oczekiwania środowiska lekarskiego wyartykułowane zostały w apelu Nr 7 z 14 maja 2016 r. Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Lekarzy i podkreśla, że propozycje MZ nie przystają do warunków rynku pracy.

Projekt resortu zdrowia zakłada, że docelowe wskaźniki minimalnego wynagrodzenia osiągnięte zostaną z dniem 31 grudnia 2021 r., co - zdaniem NRL - jest zdecydowanie zbyt odległym terminem.

W ocenie Naczelnej Rady Lekarskiej zjawiska takie jak migracja zarobkowa oraz luka pokoleniowa wśród lekarzy i lekarzy dentystów uzasadniają jak najszybsze wprowadzenie regulacji gwarantujących minimum godnego wynagradzania pracy lekarzy, co pozwoli młodym lekarzom na planowanie swej kariery zawodowej w kraju.

NRL negatywnie opiniuje przedmiotowy projekt wskazując, że przewidziane w nim rozwiązania określają minimalne wynagrodzenie lekarzy i lekarzy dentystów na zbyt niskim, nieprzystającym do kompetencji, wiedzy oraz doświadczenia tych osób, poziomie, a dodatkowo zakładają osiągniecie tego poziomu w zbyt odległych ramach czasowych.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH