NIPiP: środki na podwyżki dla pielęgniarek POZ Fundusz przekaże zgodnie z porozumieniem Spotkanie dotyczyło umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie POZ. Fot. archiwum

Przedstawiciele NRPiP spotkali się z p.o. prezesa NFZ Andrzejem Jacyną. Spotkanie odbyło się na prośbę samorządu w związku z Zarządzeniem Nr 50 /2016/DSOZ Prezesa NFZ z dnia 27 czerwca 2016 r. ws. warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie POZ.

Jak poinformowała w piątek (21 lipca) na swojej stronie internetowej NIPiP, w trakcie spotkania, które odbyło się 18 lipca, prezes NRPiP Zofia Małas przedstawiła problemy dotyczące:

• zmniejszającej się liczby uczniów w szkołach, co będzie skutkowało pogorszeniem dostępności do świadczeń z uwagi na niższe środki na realizację zadań

• pozyskania środków na podwyższenie wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych wykonujących zawód w gabinetach zabiegowych i punktach szczepień zgodnie z zawartym Porozumieniem

• zmniejszenia z 2750 na 2500 liczby zadeklarowanych pacjentów na jedną pielęgniarkę POZ,

• zmniejszenia wskaźnika z 0,75 na 0,05 w świadczeniach pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej.

W takcie spotkania uzgodniono, że środki finansowe na wzrost wynagrodzeń dla pielęgniarek POZ od 1 września 2016 r. do 31 sierpnia 2017 r. dla pielęgniarek i położnych będą wypłacone zgodnie z zawartym porozumieniem z dnia 23 września 2015 r.

Sprawy związane z kolejna transzą podwyżek od 1 września 2016 r. do 31 sierpnia 2017 r. dla pielęgniarek i położnych zgodnie z zawartym porozumieniem z dnia 23 września 2015 r. były omawiane też 18 lipca podczas spotkania przedstawicieli NIPiP z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem.

W trakcie spotkania poruszono sprawę podwyżek dla podwykonawców pielęgniarek i położnych wykonujących zawód w gabinetach zabiegowych i punktach szczepień oraz pielęgniarek i położnych zatrudnionych w Centrach Krwiodawstwa, stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Minister zdrowia zapewnił, iż środki finansowe są zabezpieczone zgodnie z zawartym porozumieniem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH