NIL: nieudana próba podniesienia składki na samorząd lekarski

Podczas posiedzenia z udziałem Naczelnej Komisji Rewizyjnej, przedstawicieli okręgowych komisji rewizyjnych oraz skarbników okręgowych izb lekarskich większość głosujących opowiedziało się przeciw podwyższeniu składki płaconej przez lekarzy na rzecz samorządu lekarskiego.

W głosowaniu 22 osoby opowiedziały się przeciwko jakiemukolwiek podwyższeniu składki, 1 osoba była za podwyższeniem składki, brak było głosów wstrzymujących się.

Podczas posiedzenia poruszono również kwestię konieczności zmiany uchwały, na podstawie której lekarze emeryci mieliby się legitymować PIT-em dla ustalenia konieczności opłacenia składki. Jak informuje Naczelna Izba Lekarska temat ten wywołał ogólne oburzenie zebranych. Omawiane były również kwestie ujednolicenia wysokości składki.

Sformułowany został wniosek, aby składka od lekarzy emerytów pobierana była w zależności od tego, czy pracują zarobkowo, czy nie. Lekarze emeryci, którzy nie pracują, powinni być zwolnieni z zapłaty składki na rzecz samorządu. Nie osiągnięto jednak kompromisu co do wieku, od którego lekarze emeryci, niezależnie od tego, czy pracują ,czy nie, powinni być zwolnieni z opłaty składek na rzecz samorządu.

Omówiono również kwestie dotyczące sposobów egzekucji składek należnych od członków samorządu, którzy uchylają się od płacenia.
Przedstawiono również wniosek w sprawie obniżenia o 2 proc. składki odprowadzanej z OIL do NIL.

Wniosek ten został poddany głosowaniu. Przy 3 głosach wstrzymujących się, 1 przeciw i 15 za opowiedziano się za zmniejszeniem o 2 proc. składki odprowadzanej do NIL przez okręgowe izby lekarskie.

Więcej: www.nil.org.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH