NIL do MZ ws. terminu przedawnienia wzajemnych roszczeń wynikających z umów z NFZ

Prezes NRL zwrócił się do ministra zdrowia z wnioskiem o podjęcie inicjatywy ustawodawczej zmierzającej do jednoznacznego określenia terminu przedawnienia wzajemnych roszczeń wynikających z umów zawartych przez świadczeniodawców z NFZ.

Maciej Hamankiewicz podkreślił we wniosku, że samorząd lekarski stanowczo sprzeciwia się sytuacji, w której przepisy regulujące zasady zawierania i realizacji umów o świadczenia zdrowotne nie określają w sposób jednoznaczny terminu, w którym NFZ może domagać się od świadczeniodawców zwrotu wypłaconych świadczeń.

Jako nie do zaakceptowania określił ponadto sytuację, w której świadczeniodawcy przez wiele lat pozostają w niepewności co do wygaśnięcia ewentualnych roszczeń Funduszu.

''Naczelna Izba Lekarska otrzymuje informacje, że Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi weryfikację sprawozdawczości prowadzonej przez świadczeniodawców, która może skutkować korektą rozliczeń umów o udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej za okres przekraczający trzy lata. Świadczeniodawcy, którzy zawarli z Funduszem kontrakt na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej wskazują, że takie działanie jest krzywdzące i niezgodne z przepisami dotyczącymi przedawnienia roszczeń'' - napisał prezes Hamankiewicz.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH