NFZ zwiększa stawki za świadczenia pielęgniarek POZ

NFZ podniósł stawkę bazową za świadczenie wykonywane przez pielęgniarkę POZ z 24,24 zł na 26,64 zł. W przypadku pielęgniarki szkolnej stawka bazowa zostaje zwiększona z 38,40 zł do 42,00 zł. Stawka na finansowanie świadczeń profilaktyki fluorkowej (zapobieganie próchnicy zębów) wzrasta z 3,60 zł do 5,40 zł.

Prezes NFZ Jacek Paszkiewicz podpisał już zarządzenie w tej sprawie (zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń POZ w 2011 r.).

Zarządzenie przewiduje także, że w uzasadnionych przypadkach dyrektor oddziału wojewódzkiego NFZ może wyrazić zgodę na zwiększenie liczby pacjentów objętych opieką przez jednego lekarza POZ. Ma to zwiększyć dostępność do świadczeń. 

Zgodnie z zarządzeniem, od stycznia 2011 r. lekarze POZ będą też przekazywać bardziej szczegółowe dane dotyczące niektórych świadczeń zdrowotnych. Do tej pory były to dane zbiorcze, teraz mają zawierać szczegółowe dane dotyczące niektórych grup pacjentów – dzieci i młodzieży. 

Dane będą dotyczyły m.in. liczby wizyt domowych lekarzy i pielęgniarek oraz obowiązkowych szczepień. Świadczenia te stanowią 5 proc. z 1,35 mln świadczeń udzielanych w ramach POZ. 

Zarządzenie porządkuje także zasady rozliczania opieki pielęgniarki szkolnej nad dziećmi niepełnosprawnymi, które uczęszczają do szkół ogólnodostępnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH