NFZ: zarządzenie ws. umów w rodzaju leczenie szpitalne Zarządzenie prezesa NFZ z dnia 1 czerwca 2016 r. ws. określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2016 r. Fot. Materiały prasowe

Fundusz opublikował zarządzenie prezesa NFZ z dnia 1 czerwca 2016 r. zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne.

Zgodnie z informacją Funduszu, w zarządzeniu Nr 89/2013/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 19 grudnia 2013 r. w § 16 dodaje się ust. 7 w brzmieniu:

"W sytuacji udzielania świadczeń związanych z porodem, ciążą i połogiem, w której hospitalizacja kobiety w ciąży oraz poród nastąpił przed dniem rozpoczęcia przez świadczeniodawcę realizacji umowy w zakresie koordynowana opieka nad kobietą w ciąży (KOC), zaś zakończenie tej hospitalizacji nastąpiło w trakcie realizacji umowy w zakresie KOC, rozliczenie tych świadczeń następuje zgodnie z zasadami określonymi w § 23.".

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2016 r.

Więcej: www.nfz.gov.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH