NFZ opublikował zarządzenie prezesa Funduszu w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne - świadczenia wysokospecjalistyczne. Chodzi o symetryzację produktów rozliczeniowych w zakresie rozliczania krwi i jej składników.

Dokonano m.in. zmian w zakresie katalogu produktów dodatkowych (1z). Zmiany te związane są z koniecznością dostosowania przepisów zarządzenia prezesa Funduszu do przepisów rozporządzenia ministra zdrowia z 31 lipca 2017 r. ws. określenia wysokości opłat za krew i jej składniki
w 2018 r. Polegają na symetryzacji produktów rozliczeniowych w zakresie rozliczania krwi i jej składników.

Utworzono w tym celu nowe produkty rozliczeniowe, które umożliwią również retrospektywne monitorowanie sposobu gospodarowania krwią i jej preparatami. 

Ponadto w związku z wejściem w życie przepisów rozporządzenia ministra zdrowia z 31 lipca 2017 r. ws. określenia wysokości opłat za krew i jej składniki w 2018 r., prezes NFZ zwrócił się do ministra zdrowia o wyrażenie zgody na skrócenie terminu wejścia w życie zarządzenia. Minister wyraził zgodę na skrócenie terminu.

Jak informuje NFZ, przepisy zarządzenia mają zastosowanie do świadczeń opieki zdrowotnej sprawozdawanych po dniu wejścia w życie zarządzenia, a udzielonych nie wcześniej niż 1 stycznia 2018 r.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH