NFZ zaprasza do udziału w projekcie dot. organizacji opieki koordynowanej Fundusz zaprasza świadczeniodawców do współpracy w ramach projektu Fot. Archiwum RZ

W związku z rozpoczęciem przez NFZ projektu "Przygotowanie, przetestowanie i wdrożenie do systemu opieki zdrowotnej organizacji opieki koordynowanej" (OOK) - Etap I Opracowanie modeli zintegrowanej/koordynowanej opieki zdrowotnej dla Polski, Fundusz zaprasza świadczeniodawców do współpracy w ramach projektu.

Chodzi o świadczeniodawców posiadających umowę z NFZ w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej i ewentualnie innych zakresach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Celem projektu jest przygotowanie minimum trzech modeli opieki koordynowanej, w której zasadniczą rolę będzie odgrywała podstawowa i ambulatoryjna opieka zdrowotna z elementami profilaktyki.

Będzie to pierwszy etap, stanowiący bazę do późniejszego przetestowania i wdrożenia do polskiego systemu rozwiązań mających na celu poprawę standardów organizacyjnych i medycznych, a także wypracowanie modelu finansowania świadczeń, który doprowadzi do integracji i koordynacji w zakresie profilaktyki, diagnostyki, leczenia i rehabilitacji.

Dzięki udziałowi w projekcie świadczeniodawcy będą mogli uzyskiwać bieżące informacje o projekcie z możliwością zwrotnego ich opiniowania, dzielić się i porównywać aktualne dane dotyczące poszczególnych placówek.

Możliwy będzie także udział w modelowaniu i pracach analityczno-koncepcyjnych nad przyszłymi usługami opieki koordynowanej oraz udział w pilotażu wypracowanych modeli usług opieki koordynowanej w II etapie realizacji projektu.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH