Prezes NFZ poinformował, że zostanie podwyższona taryfa (liczba punktów) dla wybranych kilkudziesięciu grup JGP. Zmiany te podwyższą finansowanie wysokospecjalistycznych procedur realizowanych przez szpitale kliniczne i instytuty naukowe. Podobnej korekcie poddane zostaną także grupy w zakresie pediatrii, urologii i chorób zakaźnych.

- Szczegóły dotyczące korekty zostaną poddane uzgodnieniom w poniedziałek w Ministerstwie Zdrowia. Prawdopodobnie po tym spotkaniu podane zostaną szczegóły zmian – powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Andrzej Troszyński z biura prasowego NFZ.

Zmiany, jak podaje NFZ, będą wprowadzone od 1 stycznia 2009 r., a ich projekt zostanie udostępniony do konsultacji na stronach internetowych Funduszu w przyszłym tygodniu.

„Podkreślenia wymaga fakt, że zaproponowane korekty taryf obejmą tylko wybrane grupy JGP, dla których istnieje rzetelne uzasadnienie medyczne i kosztowe“ - podał NFZ.

Średnio ok. 20 proc. zwiększy się liczba punktów służąca do wyceny leczenia realizowanego w szpitalach specjalistycznych - poinformował w czwartek prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Jacek Paszkiewicz.

W środę uczestniczył on w spotkaniu ministra zdrowia Ewy Kopacz i Michała Boniego z dyrektorami szpitali. Dotyczyło wyceny świadczeń medycznych proponowanej przez NFZ w kontraktach na 2009 r. Dyrektorom zaproponowano „przeszacowanie taryf w poszczególnych procedurach medycznych“.

Paszkiewicz wyjaśniał w czwartek, że cena za punkt świadczenia pozostaje na niezmiennym poziomie - 51 zł i Fundusz nie zamierza już jej negocjować, ale zostanie zmieniona taryfa w poszczególnych, wysokospecjalistycznych procedurach medycznych, które realizują kliniki i instytuty. Wymogi stawiane szpitalom w kontraktach będą złagodzone - dodał szef NFZ.

Więcej informacji na stronach internetowych NFZ:

http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=0&dzialnr=2&artnr=3570&b=1

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH