Projekt zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju: leczenie szpitalne - świadczenia wysokospecjalistyczne.

Narodowy Fundusz Zdrowia przedstawił w celu wyrażenia opinii przez właściwe podmioty projekt zarządzenia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne - świadczenia wysokospecjalistyczne.

W związku ze zmianami wprowadzonymi ustawą z dnia 22 lipca 2014 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U., poz. 1138), świadczenia wysokospecjalistyczne finansowane i rozliczane dotychczas na podstawie umów zawieranych pomiędzy świadczeniodawcami a Ministrem Zdrowia, od dnia 1 stycznia 2015 r, rozliczane będą na podstawie umów zawieranych pomiędzy świadczeniodawcami a Narodowym Funduszem Zdrowia, a finansowane z dotacji budżetu państwa.

W celu realizacji tego zadania opracowano projekt zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju: leczenie szpitalne - świadczenia wysokospecjalistyczne, który został w dniu 10 października br., zamieszczony na stronie internetowej Funduszu.

Zarządzenie to przewiduje, że wydatki publiczne na przedmiotowe świadczenia pozostaną na porównywalnym do obecnego poziomie.
W zarządzeniu wprowadzony został mechanizm finansowania wszystkich świadczeń gwarantowanych, wymienionych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń wysokospecjalistycznych (Dz. U., poz. 1445), (rozporządzeniu wysokospecjalistycznym).

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH