NFZ ws. proponowanych zmian w chemioterapii Fot. Archiwum

W środę (5 listopada) NFZ przedstawił do konsultacji projekt zarządzenia prezesa Funduszu w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne - chemioterapia.

Wprowadzone zmiany wynikają z konieczności dostosowania przepisów NFZ do obowiązujących aktów prawnych, w szczególności do znowelizowanej ustawy z dnia 27 sierpnia 2014 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Jak informuje Fundusz, zapisy projektowanego zarządzenia regulują kwestie związane z terminową i kompleksową realizacją świadczeń onkologicznych. Wprowadzone zmiany w finansowaniu świadczeń dla pacjentów z kartą diagnostyki i leczenia onkologicznego dają możliwość bezlimitowego rozliczania świadczeń związanych z chemioterapią.

Ponadto projektowane rozwiązania powodują nawet dwukrotne zwiększenie wyceny świadczeń ambulatoryjnych, jak i wprowadzenie możliwości hostelowania pacjentów (co likwiduje potrzebę hospitalizacji jedynie z powodów geograficznych). Działania te mają na celu ułatwienie pacjentom aktywnego uczestnictwa w życiu zawodowym, społecznym i rodzinnym.

Świadczeniodawcy posiadający umowę o udzielanie świadczeń wyłącznie w zakresie chemioterapia, którzy w dniu 1 stycznia 2015 r. nie spełnią wymagań w zakresie kompleksowego leczenia onkologicznego, będą mogli realizować w ramach tej umowy świadczenia na podstawie karty diagnostyki i leczenia onkologicznego, pod warunkiem posiadania umowy o współpracy z podmiotem koordynującym, o którym mowa w § 4a ust. 1 rozporządzenia

Więcej: www.nfz.gov.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH