NFZ ws. okresowego sprawozdania z działalności za IV kwartał ub. r.

Narodowy Fundusz Zdrowia przyjął okresowe sprawozdanie z działalności za IV kwartał 2011 r. Zgodnie z nim, od początku do końca roku prezes Funduszu wydał 99 zarządzeń (z czego 44 w IV kwartale).

Zarządzenia dotyczą: warunków zawierania umów (22 w IV kwartale), wewnętrznych uregulowań w Centrali oraz w oddziałach wojewódzkich Funduszu (10), określania kryteriów oceny ofert (6), zmiany planu finansowego NFZ (1), przeprowadzania rozliczeń (2), wprowadzenia zmian w zarządzeniach prezesa Funduszu wynikających z wejścia w życia przepisów ustawy o działalności leczniczej (1).

Pozostałe zarządzenia zostały wydane w IV kwartale 2011 r. i dotyczą komunikatu XML oraz projektu budowy Platformy Informacji Analitycznej, korzystania z Portalu Narodowego Funduszu Zdrowia.

W IV kwartale 2011 r. zostało wydanych również 10 zarządzeń więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W tym też czasie odnotowano dwie zmiany na stanowiskach dyrektorów w oddziałach: kujawsko-pomorskim i wielkopolskim.

Do zakresu działania Funduszu należy w szczególności prowadzenie Centralnego Wykazu Ubezpieczonych (CWU). Na koniec IV kwartału 2011 r., w CWU zarejestrowanych było 37 241 610 osób, które z mocy ustawy miały uprawnienia do świadczeń. W ogólnej liczbie ubezpieczonych nastąpił wzrost o 9 621 osób. 

Więcej: http://www.nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH