NFZ w sprawozdaniu m.in.: o konkursach i sprawach sądowych

Rada NFZ podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia okresowego sprawozdania z działalności Funduszu za II kwartał 2011 r.

Jak wynika z informacji prezesa NFZ  w I półroczu 2011 r. koszty świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków Funduszu zrealizowane  zostały w wysokości 27,78 mld  zł, tj. na poziomie 96,47 proc. wartości planu okresu i 48,23 proc. rocznej wartości planu.

W pierwszym półroczu 2011 r. odbyły się 13, 324 tys. konkursy (w roku ubiegłym 1, 237 tys.).  Prezes w informacji dla Rady NFZ tłumaczy, że tak duża liczba postępowań wynika z faktu wygaśnięcia w większości oddziałów wojewódzkich umów wieloletnich, co wiązało się z ogłoszeniem nowych postępowań. Najwięcej konkursów ogłoszono w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna - 5,849 tys.

W II kwartale 2011 roku zostały wszczęte 150 sprawy sądowe (o 73 sprawy więcej, niż w poprzednim okresie sprawozdawczym). W 54 postępowaniach Fundusz występował jako powód, a w jednej jako wnioskodawca. Pozostałych 94 spraw (63 proc. ogółu) wszczętych w II kwartale 2011 r. toczyło się przeciwko Funduszowi, z czego największą grupę stanowiły postępowania związane ze świadczeniami ponadlimitowymi (tzw. nadwykonania).

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH