NFZ w sprawie określenia kryteriów oceny ofert

Centrala NFZ przedstawiła w piątek (7 listopada) do konsultacji projekt zarządzenia prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia kryteriów oceny ofert w postępowaniu dotyczącym zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Wprowadzone zmiany wynikają z potrzeby zachowania spójności przepisów zarządzenia kryterialnego z zarządzeniami prezesa NFZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzajach świadczeń: opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień, rehabilitacja lecznicza oraz programy profilaktyczne.

Najważniejszą zmianą jest dodanie kryteriów oceny dla zakresów dotyczących rehabilitacji dzieci. W przypadku opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień doprecyzowano przepisy dotyczące pracownika socjalnego oraz uszczegółowiono warunki dodatkowo oceniane, obejmujące dostęp do oddziału całodobowego i oddziału dziennego. W ramach profilaktycznych programów zdrowotnych doprecyzowano przepisy dotyczące personelu realizującego świadczenia.

Opinie do projektu zarządzenia można nadsyłać do Funduszu do 20 listopada 2014 r.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH