Prezes NFZ wydał zarządzenie w sprawie powołania Zespołu zadaniowego do spraw opracowania oraz wdrożenia rozwiązań proceduralnych w zakresie współpracy NFZ z instytucjami innych państw członkowskich UE/EFTA w zakresie odzyskiwania należności.

Zarządzenie dotyczy odzyskiwania należności z tytułu nienależnie udzielonych świadczeń na podstawie przepisów o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

Prezes NFZ powołuje Zespół zadaniowy do spraw opracowania oraz wdrożenia rozwiązań proceduralnych w zakresie współpracy Narodowego Funduszu Zdrowia z instytucjami innych państw członkowskich UE/ EFTA w zakresie odzyskiwania należności z tytułu nienależnie udzielonych świadczeń na podstawie przepisów o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

Przewodniczącą Zespołu została Agnieszka Tyc, dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej. Zastępcą przewodniczącego Zespołu - Barbara Liniewicz, naczelnik Wydziału Zwrotów Planowania i Analiz w Departamencie Współpracy Międzynarodowej.

Zadaniem Zespołu jest wypracowanie rozwiązań proceduralnych dotyczących współpracy z instytucjami innych państw członkowskich UE/EFTA w zakresie odzyskiwania należności zgodnie z art. 84 rozporządzenia PE i Rady (WE) z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego oraz art. 75-85 rozporządzenia PE i Rady z dnia 16 września 2009 r. dotyczącego wykonywania rozporządzenia (WE) w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

Zespół kończy działalność po przedłożeniu prezesowi Funduszu analizy wraz z wnioskami końcowymi, o której mowa w § 6 pkt 3, nie później jednak niż z dniem 30 czerwca 2017 r.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH