NFZ: umowy z pielęgniarkami na świadczenia pielęgnacyjne będą przedłużone

Umowy NFZ zawarte z pielęgniarkami podstawowej opieki zdrowotnej na świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej zostaną przedłużone do końca lutego 2010 r. - informuje w komunikacie NFZ.

NFZ podaje w komunikacie: „W nawiązania do komunikatu opublikowanego w dniu 11.12.2009 roku w sprawie planowanych zmian w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych ramach opieki długoterminowej prezes NFZ informuje, że z uwagi na wskazywany termin - 1 marca 2010 roku, wejścia w życie cytowanej zmiany rozporządzenia Ministra Zdrowia, umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna, w zakresie pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej - zadaniowa metoda finansowania, które zawarte były przed dniem 31 lipca 2009 roku, zostaną przedłużone na zasadach określonych w art. 4  ustawy z dnia 25 września 2009 roku z zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U.09.178.1374), do dnia 28 lutego 2010 roku”.

Od 1 marca 2010 roku świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej udzielane będą na podstawie umów zawartych ze świadczeniodawcami po wcześniejszym przeprowadzeniu postępowań konkursowych.

Więcej na stronie NFZ.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH