NFZ: umowy z pielęgniarkami na świadczenia pielęgnacyjne będą przedłużone

Umowy NFZ zawarte z pielęgniarkami podstawowej opieki zdrowotnej na świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej zostaną przedłużone do końca lutego 2010 r. - informuje w komunikacie NFZ.

NFZ podaje w komunikacie: „W nawiązania do komunikatu opublikowanego w dniu 11.12.2009 roku w sprawie planowanych zmian w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych ramach opieki długoterminowej prezes NFZ informuje, że z uwagi na wskazywany termin - 1 marca 2010 roku, wejścia w życie cytowanej zmiany rozporządzenia Ministra Zdrowia, umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna, w zakresie pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej - zadaniowa metoda finansowania, które zawarte były przed dniem 31 lipca 2009 roku, zostaną przedłużone na zasadach określonych w art. 4  ustawy z dnia 25 września 2009 roku z zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U.09.178.1374), do dnia 28 lutego 2010 roku”.

Od 1 marca 2010 roku świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej udzielane będą na podstawie umów zawartych ze świadczeniodawcami po wcześniejszym przeprowadzeniu postępowań konkursowych.

Więcej na stronie NFZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH