NFZ ułatwia świadczeniodawcom rozliczanie kontraktów za styczeń 2013 r.

W celu ułatwienia świadczeniodawcom rozliczenia świadczeń wykonanych w styczniu 2013 roku NFZ umożliwia, w przypadku wystąpienia problemów, rozliczenie umowy w trybie uproszczonym.

Jak informuje NFZ, w okresie przejściowym, na wniosek świadczeniodawcy, złożony do dyrektora oddziału wojewódzkiego Funduszu, możliwe jest rozliczenie wykonanych świadczeń za styczeń 2013 r. w oparciu o uproszczoną sprawozdawczość.

W ramach uproszczonej sprawozdawczości świadczeniodawca będzie zobowiązany dołączyć do rachunku raport statystyczny (przygotowany w dowolnym narzędziu informatycznym), zawierający informacje o świadczeniach, zrealizowanych w poszczególnych zakresach, obejmujący co najmniej następujące dane:

- liczbę faktycznie zrealizowanych i podlegających rozliczeniu jednostek rozliczeniowych,
- cenę jednostki rozliczeniowej,
- wartość ogólną zrealizowanych świadczeń.

Dane przedstawione w raporcie oraz w rachunku powinny być zgodne, co do wartości. Kwota określona w rachunku oraz w raporcie statystycznym nie może być wyższa od przewidzianej w umowie na styczeń 2013 r.

Jednocześnie na świadczeniodawcy będzie spoczywał obowiązek szczegółowego rozliczenia świadczeń udzielonych w okresie przejściowym - nie później niż do 10 marca 2013 r., w wymaganym formacie elektronicznym (raport statystyczny i rachunek) - oraz ewentualnego wystawienia rachunku korygującego wartość świadczeń sfinansowanych w oparciu o zastosowany czasowo uproszczony system rozliczeń.

Powyższy wyjątek Fundusz wprowadza, mimo że nowe zasady sprawozdawczości zostały przedstawione przez NFZ w listopadzie 2012 r.

Jednocześnie NFZ oczekuje dostosowania przez świadczeniodawców swoich systemów sprawozdawczych do przekazywania danych, w wymaganym formacie elektronicznym, w możliwie krótkim terminie. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH