Opublikowano zarządzenie prezesa NFZ nr 117/2017/DSOZ z 30 listopada 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków umów w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ).

Zmiana przepisów umożliwia zastosowanie współczynnika korygującego o wartości 1,2 dla świadczeniodawców zakwalifikowanych w ramach PSZ III stopnia, o których mowa w art. 95l ust. 2 pkt 3 ustawy o świadczeniach, u których udział wartości sfinansowanych świadczeń onkologicznych wyniósł co najmniej 40% wartości tych świadczeń sfinansowanych na terenie danego województwa, za okres ostatniego pełnego roku kalendarzowego, przy rozliczaniu świadczeń onkologicznych.

Chodzi o takie świadczenia, jak np. hospitalizacja do brachyterapii i terapii izotopowej, hospitalizacja do teleradioterapii/terapii protonowej nowotworów zlokalizowanych poza narządem wzroku, hospitalizacja do chemioradioterapii, hospitalizacja onkologiczna związana z chemioterapią.

Współczynnik nie będzie miał zastosowania do świadczeń polegających na zapewnieniu zakwaterowania świadczeniobiorcom poza oddziałem szpitalnym - wyjaśnia NFZ i dodaje, że skutek finansowy związany z wejściem w życie niniejszego zarządzenia szacowany jest na ok. 5 mln zł w skali roku.

Czytaj: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH